Gimnazija Dubrovnik

Danas se u Metkoviću, 18. ožujka 2022. u školskoj dvorani Srednje škole Metković, održalo županijsko natjecanje iz futsala. Sudjelovale su sljedeće ekipe: Mladići – Srednja škola Blato, Pomorsko-tehnička škola Dubrovnik, Srednja škola Metković, Obrtnička i tehnička škola Dubrovnik. Djevojke – Srednja škola Metković, Gimnazija Dubrovnik.

U konkurenciji djevojaka odigrala se jedna finalna utakmica. Pobjedu su odnijele djevojke Gimnazije Dubrovnik. Obje ekipe prikazale su lijepu igru sa par propuštenih prilika sa svake strane. Prvo poluvrijeme je tako završilo bez pogodaka. U drugom poluvremenu nastupila je očigledna nervoza kod naših djevojaka te je tako svaka ekipa u kratkom vremenskom razdoblju dobila po jedan žuti karton. 26. minuta, pada prvi i posljednji pogodak na utakmici. Gimnazija Dubrovnik je povela i do kraja samo održala prednost. Dubrovačko-neretvanska županija na DP-futsal za djevojke tako šalje Dubrovčanke. Odmah po završetku utakmice razgovarali smo sa Nerom Dabelić koja kaže: „Jako smo sretne što smo pobijedile. Utakmica je bila teška, cijelo 1.poluvrijeme 0:0 i pred kraj drugog smo došli do pogotka. Jako sam ponosna što sam dala taj gol koji nas vodi na DP u Poreč. Pokušat ćemo se pripremiti što bolje možemo i radujemo se sljedećim natjecanjima i uspjesima“.

 

Prva polufinalna utakmica za mladiće bila je ona između Srednje škole Metković i Pomorsko-tehničke škole Dubrovnik. Prvi i jedini pogodak prvog poluvremena za vodstvo Metkovčana uslijedio je nakon što se lopta odbila od obrambenog igrača (autogol). Drugo poluvrijeme kreće sa lošim i ne sportskim ponašanjem igrača sa klupe Pomorsko-tehničke, nakon čega je uslijedio žuti karton. Pomorci su izjednačili iz slobodnog udarca za 1:1. Krajnji rezultat bio je 2:7 za čvrstu pobjedu Pomorsko-tehničke.

U drugoj polufinalnoj utakmici snagu su odmjerili mladići Srednje škole Blato te Obrtničke i tehničke škole Dubrovnik. Prvo vodstvo na utakmici imala je ekipa Blata. Nedugo nakon toga grub start igrača obrtničke i direktan crveni karton. Uslijedila je svađa i ponašanje kakvo nije prikladno sportašima. Srednja škola Blato imala je slobodan udarac koji nije iskoristila. U 1.minuti drugog poluvremena dubrovački mladići odmah zabijaju za 1:1. Posljednje tri minute utakmice, po nekima i najzanimljiviji dio ovog dana. Obrtnička vodi 2:1. Pred sam kraj, u posljednjim sekundama Sš Blato iz kornera zabija za 2:2. Uslijedili su slobodni udarci na kojima je Obrtnička i tehnička škola Dubrovnik bila bolja i odlazi u finale.

Veliko finale, susret dviju škola iz Dubrovnika. Prvo poluvrijeme završava 4:0 za Pomorsko-tehničku. Do kraja utakmice pomorci su zabili još 4, dok se Obrtnička i tehnička samo jednom uspjela upisati u strijelce. Završni rezultat tako je bio 8:1. Kroz cijelu utakmicu potpuna dominacija, izvrsna igra te definitivno zaslužena pobjeda Pomorsko-tehničke škole. Dubrovačko-neretvanska županija tako je danas odlučila o svojim predstavnicima za nadolazeće DP iz futsala u konkurenciji srednjoškolaca.

IZVJEŠTAJ S NATJECANJA 2021.-2022.

1.

SPORT

FUTSAL ŽUPANIJSKO DJEVOJKE

2.

OŠ / SŠ

SREDNJA ŠKOLA

3.

M / Ž

DJEVOJKE

4.

NAZIV ŠKOLE DOMAĆINA

ŽUPANIJSKI SAVEZ ŠKOLSKOG SPORTA

5.

VODITELJ- DOMAĆIN

MIHAELA PAVLOVIĆ

6.

DATUM NATJECANJA

18.03.2022.

7.

DATUM SLANJA IZVJEŠTAJA

18.03.2022.

8.

BROJ EKIPA NA NATJECANJU

2

9.

BROJ ODIGRANIH UTAKMICA

1

10.

UKUPAN BROJ DJECE NA NATJECANJU

20

11.

IME I PREZIME SUDACA

 

 

 

 

KONAČNI POREDAK:

 

mj.

NAZIV ŠKOLE

NAZIV ŠSDa

VODITELJ

SASTAV EKIPE:

1.

GIMNAZIJA DUBROVNIK

GIMNAZIJALAC

VLAHO ZLOŠILO

NERA DABELIĆ, MARIJA BARIŠIĆ, ANNA LEVANAT, RAMONA POPOVIĆ, ANA KISIĆ, NINA RADIĆ, ANTEA MEŠTROVIĆ, IVANA BENDER, MIA KULAŠ, NIKA ALAMAT

2.

SŠ METKOVIĆ

NARONA

IVAN ŠPRLJE

LUCIJA BOROVAC, GABRIJELA MARTINOVIĆ, JOSIPA VEGO, NINA SRŠEN, VALENTINA BAŠIĆ, PETRA GUSTIN, MARTA ŠEŠELJ, MARTA GNJEČ, IVANA KREŠIĆ, JELENA KADIJEVIĆ

ŽDRIJEB (SKUPINE) I REZULTATI ODIGRANIH SUSRETA:

GIMNAZIJA DUBROVNIK

1 – 0

SŠ METKOVIĆ

IZVJEŠTAJ S NATJECANJA 2021.-2022.

1.

SPORT

FUTSAL  SKUPINA DUBROVNIK

2.

OŠ / SŠ

SREDNJA ŠKOLA

3.

M / Ž

DJEVOJKE

4.

NAZIV ŠKOLE DOMAĆINA

ŽUPANIJSKI SAVEZ ŠKOLSKOG SPORTA

5.

VODITELJ- DOMAĆIN

MIHAELA PAVLOVIĆ

6.

DATUM NATJECANJA

04.03.2022.

7.

DATUM SLANJA IZVJEŠTAJA

05.03.2022.

8.

BROJ EKIPA NA NATJECANJU

5

9.

BROJ ODIGRANIH UTAKMICA

5

10.

UKUPAN BROJ DJECE NA NATJECANJU

50

11.

IME I PREZIME SUDACA

ROBERT URBAN, NIKOLA MAGE

KONAČNI POREDAK:

mj.

NAZIV ŠKOLE

NAZIV ŠSDa

VODITELJ

SASTAV EKIPE:

1.

GIMNAZIJA DUBROVNIK

GIMNAZIJALAC

VLAHO ZLOŠILO

NERA DABELIĆ, MARIJA BARIŠIĆ, ANNA LEVANAT, RAMONA POPOVIĆ, ANA KISIĆ, NINA RADIĆ, ANTEA MEŠTROVIĆ, IVANA BENDER, MIA KULAŠ, MONIKA FRANUŠIĆ

 

2.

MEDICINSKA ŠKOLA DUBROVNIK

SANITAS

IVICA ČULAR

KATARINA STJEPOVIĆ, NINA BALIJA, PETRA ANČIĆ, ANTEA DUPLICA, LAMIJA TUMBIĆ, KATARINA STJEPOVIĆ, MATEA ZELEN, SARAMIA CAREVIĆ

 

3.

TURISTIČKA I UGOSTITELJSKA ŠKOLA DUBROVNIK

VIKTORIJA

MATILDA CVJETKOVIĆ ĆOSIĆ

LORNA DABELIĆ, MARIJA TROJKOVIĆ, IVA MIHOČEVIĆ, TEA ŠUĆUR, LANA KORAĆ, ELIZABETA BATISTIĆ, LAURA KOPIĆ

 

4.

BISKUPIJSKA KLASIČNA GIMNAZIJA RUĐERA BOŠKOVIĆA DUBROVNIK

RUĐER

MIHAELA PAVLOVIĆ

MATEA BOGDANOVIĆ, GABRIJELA MATKOVIĆ, ZOE TOLJ, ORSULA SKURIĆ, TARA PETROKOV, LETICIJA GRILEC, NORA RADOŠ

5.

OBRTNIČKA I TEHNIČKA ŠKOLA DUBROVNIK

OBRTNIK

JOSIP DEDO

MARE BAZDAN, VERONIKA VICELIĆ, ANDREA GULJELMOVIĆ, ANTEA JERKOVIĆ, ANĐELA RADIĆ, MARIA ĆOSIĆ, NIKA PETRIĆ, KARLA PEZIĆ

 

ŽDRIJEB (SKUPINE) I REZULTATI ODIGRANIH SUSRETA:

OBRTNIČKA I TEHNIČKA ŠKOLA DUBROVNIK

0 – 7

BISKUPIJSKA KLASIČNA GIMNAZIJA RUĐERA BOŠKOVIĆA DUBROVNIK

MEDICINSKA ŠKOLA DUBROVNIK

2 – 2

P(4-3)

TURISTIČKA I UGOSTITELJSKA ŠKOLA DUBROVNIK

BISKUPIJSKA KLASIČNA GIMNAZIJA RUĐERA BOŠKOVIĆA DUBROVNIK

0 – 2

GIMNAZIJA DUBROVNIK

TURISTIČKA I UGOSTITELJSKA ŠKOLA DUBROVNIK

4 – 0

BISKUPIJSKA KLASIČNA GIMNAZIJA RUĐERA BOŠKOVIĆA DUBROVNIK

GIMNAZIJA DUBROVNIK

3 – 0

MEDICINSKA ŠKOLA DUBROVNIK

 

 SKUPINA NERETVA DJEVOJKE

               DVORANA GIMNAZIJE METKOVIĆ 09.03.2022.

 

               S.Š.METKOVIĆ  :  PLOČE            5 :  1